Zbyt wysokie ilości i wskaźniki żyzności azotu mogąSprawdzone środki w profilaktyce chorób zboża

Wyniszczające choroby zbóż są znaczącym problemem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Niektóre z nich, takie jak zaraza przez tiofanat metylowy i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się o wiele bardziej zaawansowane symptomy, albowiem jedynie w ten sposób możemy mieć szansę zabezpieczyć potencjał zbioru. Wykorzystanie ochronnych rozwiązań wzmacniających trwałość zboża przez gospodarza w dobrym czasie może pomóc w zapobieganiu wielu problemom chorobowym.

Zabezpieczenie zboża przed chorobami - polecane działania ochronne

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest w szeregu przypadków o wiele bardziej skuteczne oraz ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia bądź innego zboża należałoby się zaciekawić już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy niektóre z tych najbardziej znaczących, jakie warto wdrożyć, by choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie stanowiły większego kłopotu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• kontrola obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze zabiegi fungicydowe na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w słusznym czasie jest ważne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem bardzo dobrych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma w rzeczywistości gigantyczne znaczenie.

Zbyt wysokie ilości i wskaźniki żyzności azotu mogą wywoływać nadto grube, bujne drzewostany, jakie mogą mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, bądź inne rodzaju fungicydy. Jest to zwłaszcza prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są stosunkowo wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty obsiania, zabiegi fungicydowe i wybór produktów o większej wytrzymałości lub ewentualnie akceptacji na koronne szkodniki oraz choroby, takie jak fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni zbóż może wspomóc zminimalizować ryzyko znacznych strat. Główna forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby także zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz to znacznie większą renomą tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako wydajna forma ochrony.

Komentarze: 1


noavatar.png
Marks 2019-12-17

Wczas przywołał Hanię o dłoń, dożył poczęstowany z żarliwością plus po ślubie wywiózł ją do Stolice, gdzie wziął synekurę w Zworze Ramowym Wojska Rodzimego.


Copyright © 2018 Mirocin.pl